| yonutz63991 a întrebat:

Ce telefon este mai bun:Samsung galaxy ace sau Huawei ascend g300? Argumenta-ti!

Funda!

Răspuns Câştigător
| andreyuu a răspuns:

Pai sa incepem cu inceputul.
1. Huawei are ecranul cu 0, 5 inch mai mult ca si la Samsung, la fel fiind si cu rezolutia: Huawei are 480 x 800 pixeli si Samsung are 320 x 480 pixeli.
2.Camera foto de la ambele dispozitive este de 5Mp cu tot cu flash. Poate pentru un pret destul de ridicat te asteptai ca Samsung-ul sa suporte si Adobe flash 10.1 si poate sa filmeze HD, insa nu o va face.
3.Huawei are 2.5 GB intern in timp ce Samsung are doar 158 MB.
4.Huawei are un procesor de 1Ghz fata de cel al Samsung-ului de 800Mhz.
Scor 4-0 pentru Huawei.
Design-ul este ok la amandoua telefoanele. Nu te lua dupa fraze gen:"nu tine bateria" sau "e chinezarie".
Si Samsung e facut tot de asiatici.
Si fiecare brand de smartphone are telefoane bune si telefoane mai putin bune.
Acum ramane sa il alegi pe cel care iti place tie.

15 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

Samsung Galaxy Ace, pentru ca am si eu un telefon Huawei si nu e prea bun.

| blondaa_2641 a răspuns:

Categoric Samsung galaxy ace, are un design foarte performant, pretul sau nu este foarte ridicat, de asemenea rezista cazaturilor si are o camera foarte buna de 5 megapixeli cu tot cu blitz, are toate calitatile unui telefon pe care oricine si l-ar dori. Este telefonul pe care l-am achizitionat si eu de 3 luni si sunt foarte multumita de el. insa Huawei ascend g300 desi are o camera de 5 MP, rezolutia ei lasa de dorit, iar bateria cu timpu tine din ce in ce mai putin. Eu zic sa alegi Samsung! Funda?

| andreyuu a răspuns (pentru blondaa_2641):

Cum sa lase rezolutia de dorit la Huawei, cand are un ecran de 4.0 inch si o rezolutie de 480 x 800?

| Niiiicu a răspuns:

Salut,galaxy ace fara indoiala, e performant, nu foarte scump, Huawei e produs de chinezi si e prost, daca iti permite bugetul mergi pe acewinking

| AdmiNuL a răspuns:

Samsung galaxy ace

| Me29 a răspuns:

Huawei Ascend este mult mai bun ca Galaxy Ace. Si nu este chinezesc este corean. De fapt Huawei Ascend este egalul lui galaxy S 1 si sa stii ca exista telefoane Huawei mai bune ca S 3.

| s3by98 a răspuns:

De ce toata lumea zice "E o chinezarie!"? Samsung e produs de coreeni. Si nu, Huawei nu e o firma micuta acolo care face cateva telefoane. Daca voi nu sunteti informati nu dezinformati alti oameni. Cautati telefoanele lansate de Huawei la Mobile World Congres 2012 si interesati-va sa vedeti ca Huawei este printre pricipalele firme care produc telefoane. Doar ca la noi nu au o reclama prea buna din cauza ca "e chinezarie" cum zice romanu.

| iDroid a răspuns:

Samsung Galaxy Ace ca e Samsung si nu Huawei...

| DianaEma3 a răspuns:

Nu am idee cum sa argumentez de ce am ales telegonul asta dar eu aleg Samsung ca nu cred ca Huawei este asa bunstraight face

| Gr33nEyes a răspuns:

Eu cred ca Samsung Galaxy Ace este mai bun, deoarece am avut multe telefoane Samsung s, sunt foarte bune si rezistente.

| WenigRauch a răspuns:

Huwaeo asced g300, am euwinking si e super happy

| yonutz63991 explică (pentru WenigRauch):

Merge bine pe net? pe youtube? pe jocuri? camera e buna? Spune-mi te rog big grin

| yonutz63991 explică (pentru WenigRauch):

Am auzit ca sonorul este foarte incet chiar daca il dai la maxim...Este adevarat?

| neymar9 a răspuns:

Nu exista nici o indoiala Samsung galaxy ace este cu mult peste Huawei ascend g300 pentru ca si eu am avut dar in 2 saptamani. s-a stricat! Huawei este o firma mica foarte mica in timp ce Samsung este in top 5 firme! funda?