| L ι ѕѕ є η α ☮ a întrebat:

Ce telefon sa aleg? Samsung galaxy s sau Iphone? happy As vrea sa stiu avantaje, dezavantaje. Cat tine bateria la fiecare, si cum sta semnalul. Multumesc :*! Fundita.

9 răspunsuri:
| vlad_4846 a răspuns:

La iphone nu poti trimite sau primi ceva decat de la iphone...plus probleme de semnal, si cartela SIM pentru iphone trebuie modificata deci acea cartela nu o mai poti folosi pe alt tel. si e f scump.

Samsung galaxy s e turbat, dar mai turbat e noul Samsung galaxy s II si e tot mai ieftin decat iphone.

Samsung are procesor mai mare.ecran mai mare, cam de 8 mpx.etc

mie nu-mi place la galaxy s ca are o "denivelare" pe capacul de baterie si nu are blitz pentru camera, in rest e super!

| w3xuLik a răspuns:

Dupa mine cea mai buna alegere ar fi Samsung Glaxy S.Are aceleasi caracteristici ca si iPhone si mai mult de ex.:
1)Are Bluetooth pe cand iPhone nu are
2)Functia sonora si de rederare e mult mai buna
3)Sa luam in considerare si pretul care este si mai scazut ( depinde S1 sau S2)
Bateria dureaza la fel cam la ambele telefoane (iti spun din proprie experienta).Ca semnal amandoua stau bine depinde de furnizorul de servicii pe care il alegi.In concluzie : Daca vrei sa fii un businessman alege iPhone daca vrei un elefon frumos si performant alege Samsung Galaxy S
P.S. fundita big grin?

| w3xuLik a răspuns:

Mitsu: si eu am ambele modele (stai linistita ) inainte de a da o replica documenteazate pe diferite forumuri (replica ai dato probabil pentru ca nu stiai ce sa mai postezi )

| mitsufball a răspuns:

W3xiLuk : intra tu pe internet de pe un iphone si intra de pe Samsung galaxy sa vezi acolo diferente asculta tu o melodie inregistrata la maxim sa vezi acolo diferente, eu am avut ambele modele si iti recomand iphone clar.

| mitsufball a răspuns:

Sa stii ca inainte sa achizitionez telefoanele m-am documentat destul si sa stii si tu sunt baiat, in fine fiecare cu parerile lui dar eu recomand iphone-ul!

| Jorah a răspuns:

Ce intrebare este asta? eu iti spun Iphonewinking daca ai bani cumparati este foare util si e si la moda, cat despre Samsung galaxy nu prea am auzit multe stiu ca bateria tine destul dar pana la urma thumbs up thumbs up iphone, Funda?

| SonataArctica a răspuns:

Din partea mea-alege Iphone.Am avut toate tipurile de Iphone, momentan am Iphone 4, si am fost de fiecare data multumita de ele.Nu stiu ce sa zic in legatura cu baterie sau semnal, eu nu suport Samsung ca firma in genera, dar Iphon-ul meu merge ca pe roate si nu mi-a facut fite niciodata.
big grin
Mai cauta si tu pe site-ul Samsung sau Apple pentru mai multe informatii-va fi logic mai usor si vei vedea singur diferentele!

| Seby484 a răspuns:

Samsung Galaxy S ar fi mai bun decat Iphone.Iti voi spune scurt si la obiect.
Iphone mi se pare prea scump.iar Samsung are aceleasi functii la Iphone si e cu aproximativ 10mil mai ieftin decat Iphone.Si cu banii economisiti de pe iphone...iti poti lua altceva.iar Samsung imi pare ceva mai performant decat acest Iphone.

| pitiku99 a răspuns:

Mai bine alegi iphone. in primul rand este si la moda. bateria tine destul de mult. si poti sa iei foarte multe aplicatii