| RăzvannRăzviii a întrebat:

Ce telefon sa imi cumpar? iPhone 4 sau Samsung Galaxy S? Ziceti si voi big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate, Samsung galaxy s e telefon nu am nimic de spus dar daca vrei sa il faci sa mearga bine trebuie muncit in momentul de fata un JPY zboara dar inca nu a aparut pe kies pentru Romania si doar cu kies hack poti dupa care iti trebui un darky 7. 5 aparut aseara, care cere root si altele care iti pot stica garantia daca reusesti la sfarsit ai un supertelefon care la unelele lucruri bate iPhone.
iPhone-telefon frumos, comod, usor de folosit nu trebuie sa iti batti cine stie ce capul cu el... si trebuie sa ai un card pentru a avea aplicati calumea.

Depinde si ce vrei tu, cel mai mare defect iPhone dupa parerea mea e ca nu are slot de SD card.
Daca te pricepi in domeniu la JS(javasscript) si etc poti face din galaxy un super telefon cu super aplicati. Daca e sa o iei supa raportul calitate/pret... clar Samsung galaxy s telefonul ala poate multe doar ca trebuie sa le descoperi si e mult de munca... iPhone e mai bun da si mult mai scump, la design exterior bate iPhone, de ce? pentru ca Samsung are acea cocosa, la interior daca muncesti cum am spus mai sus bate Samsung, la iPhone nu poti sa te bagi in soft ca la Samsung, sper ca te-am lamurit.

10 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Decat sa dai o caruta de bani pe iPhone si sa ai parte si de zgarcenia celor de la Apple, trebuind sa platesti orice aplicatie, mai bine de 2000 de lei te alegi cu un Galaxy S, care foloseste Android ca sistem de operare, permitand chiar update-ul la 2. 2.
Android-ul are avantajul aplicatiilor gratis si al unei interfete mai usor de folosit si mai prietenoasa. tongue

| StefanS a răspuns:

Uite aici ai "configuratia" fiecaruia in paralel:
http://www.phonehouse.fr/......mparer.php
Eu as alege Galaxy S.

| FallenB a răspuns:

Cea mai buna alegere este Samsung Galaxy S. De ce? Fiindca ecranul Super Amoled si cei 4 inch, formeaza deja a buna clasificare. 2GB Rom, 1GH procesor si multe alte functii. Tastatura Swipe este viitorul. Si acum iti dau unul din cele mai bune motive sa alegi SGS : Diferenta de 2000 de lei ar fi perfecta pentru. romanul de rand. ( Ma rog, la Germanos gasesti iPhone 4 la 2700 lei ). Asa ca ecranul, sistemul de operare foarte stabil, memoria si multe alte functii conving pe orcine sa cumpere SGS.

| bogdanel7 a răspuns:

Ma intreba odata un reprezentat la Germanos acu cativa ani: " vrei sa iti iei telefon. ce vrei: Nokia sau alte telefoane?". Parerea mea ia-ti un Nokia state of the art N900 ceva. Nokia e Nokia.

| dublud a răspuns:

IPhonul e doar o fita.winking
Eu am galaxy si il ador!
Sa ma tii la curent cu ce ti.ai luat

| кא๔ a răspuns:

Samsung Galaxy S
Sa iti spun si de ce.
Tare imi este ca daca iti vei lua IPhone 4 sa nu fie fake. astazi lumea nu prea face diferenta intre unul original si unul fake... Asta estte parerea mea acum depide de gusturile fiecaruia. Succes!

| Anablondyi a răspuns:

Iphone :* E sper bun

| вεвїŧѕά a răspuns:

Eu zic Samsung Galaxy S big grin...[nu de alta happy... dar am si eu on the phone

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Galaxy S

| Robeee a răspuns:

DOAMNE! Ce intrebare straight face. Ia-ti iPhone 4 frate e cel mai tare telefon!