| IxNicuxI a întrebat:

Ce trebuie sa sterg de pe local disk (C) ca sa am mai mult spatiu?

Răspuns Câştigător
| alinaalin955 a răspuns:

Poti dezactiva hibernarea:
https://www.youtube.com/watch?v=-B8aFsUx8VI
run/scriem cmd/click dreapta pe cmd/run as administrator/scriem powercfg -h off apoi apasam enter.
O cantitate de 70-80% din memoria RAM este rezervata pe hard disk si folosita pentru hibernare
Daca ai mai multa memorie RAM poti de zactiva pagefile, sau sa-i aloci mai putin spatiu.
https://www.youtube.com/watch?v=oQfUL0i9IEs
O cantitate egala (sau mai mult) cu memoria RAM este rezervata pe hard disk de sistemul de operare pentru a fi folosita ca "memorie virtuala" pagefile.

5 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Nu poti sterge altceva, decat programele de care nu mai ai nevoie din Program Files. Pentru a le dezinstala iti recomand programul Revo Uninstaller. Dezinstaleaza aplicatia si sterge toate ramasitele care au ramas in urma ei. Daca nu te descurci cu programul, cauta un tutorial pe internet.

| K0sti a răspuns:

Fisierele temporare din Temp si dezinstalat programele care nu-ti trebuie!

| gelu1970 a răspuns:

Tot ceea ce nu apartine sistemului operativ, si nu iti este de folos.

| al3xander a răspuns:

Sa stergi fisierele temporare, iti recomand programul asta pentru asta http://www.filehippo.com/download_ccleaner
in rest dezinstaleaza programele de care nu ai nevoie si sterge sau muta in alta partitie fisierele mari din "desktop" si "my documents".

| AdrenalinTm a răspuns:

C:\Users\android208912\Downloads
in loc de android 208912 o sa fie numele pc tau, din temporary file daca ai mai sterge si ia-ti si un Cclener si defragmenteaza hdd