| noName_8681 a întrebat:

Ce trebuie sa stii cand iti cumperi o camera foto?
care este cea mai buna firma de camere foto?

Răspuns Câştigător
| SayCheesexD a răspuns:

1. Trebuie sa fie o camera de calitate. Nu te uita la pret! Chiar daca este scumpa, o sa tina probabil chiar si 5 ani! Deci decat sa cumperi din astea rele care nu tin doar vreo luna, ia una mai scumpa! Economiseste cativa bani eventual daca crezi ca este prea scumpa. Putin intr-o luna, putin in alta si se aduna banii!
2. Rezolutia camerei.
3. Rezistenta la apa si altele...
4. Cum se foloseste. [ Intreaba decat sa ajungi acasa si sa fii in dubiu total, sa o strici tot butonand. ]

Funda?batting eyelashes

2 răspunsuri:
| onetwothree a răspuns:

Nikon sau Canon. Depinde si pentru ce iti trebuie camera, daca vrei o camera foto compacta, iti recomand sa aiba sensibilitatea ISO pana la 3200, si peste 10 megapixeli. Iar zoom-ul sa fie de peste 4x.Cam la ce camera foto te-ai gandit?