| anonim_4396 a întrebat:

Ce viteza are internetul? Sau mai bine zis ati vazut cand downloadati din alta tara pana la voi va indica timpul de descarcare dar nu v-ati pus niciodata intrebarea cu cati km/s se descarca un fisier.
Deci ma refer la cati km/h sau km/s de exemplu. Serverul e in SUA si noi in Romania si facem un dest de viteza sau downloadam din SUA. Cu cati km/h sau mai bine zis pe secunda ajunge fisierul la noi in pc din SUA?

8 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Intrebarea care ai pus-o n-ai gandit-o cu putina logica. Viteza Internetului nu o putem exprima in km/s(distanta/timp) ci in biti/secunda(cantitatea de informatie/timp, ex: MB/s).
Cum afirma Einstein, viteza luminii e cea maxima, nu exista o viteza mai mare decat aceasta, daca esti cumva curios in privinta asta.

| dddddadada a răspuns:

Cu 200000000000000000000000000 laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vorbesti la nivel planter, viteza nu prea o poti calcula, ea fiind cam instanta, depinde insa de viteza de transfer. In asta se calculeaza viteza internetului!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Leumak Baiatule n-avem chef de mistourile tale idioate si de 2 lei. ori raspunzi frumos, ori numai raspunde

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Leumak@ Baiatule nu avem chef de mistourile tale de 2 lei. ori raspunzi frumos si la obiect ori stai pe bara si numai raspunde ca lumea n-are chef de mistourile tale idioate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai si ce daca downloadezi un GB in cat timp ajunge. Deaia am intrebat cati km/s este o intrebare cu sens figurativ nu ceva concret 100%

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceva ambigu as putea spune daca ma intelegi. Evident cu totii suntem curiosi si dorim sa aflam avem dreptul de a ne informa si de a fi informati!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da Anonimule cel care mi-ai explicat. Mersi ca m-ai lamurit! cu privire la cantitatea de date trimise.