| Tanasa_Victor_1976 a întrebat:

Ce windows as putea sa pun pe un pc cu 1 gb ram? Sau pot sa pun alt sistem de operare?

Răspuns Câştigător
| PappZsoltAndras a răspuns:

Sincer toate versiunile de windows au nevoie de macar 1 gb de ram. Dar windows XP are nevoie de doar 128 mb de ram ca sa iti mearga bine.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Linux Mint Mate 18.3. Se aseamana cu windowsul. http://bit.ly/2QQ7rcg

| sierra1 a răspuns:

Merge și w7 - nu chiar zglobiu dar merge

| dannyel86 a răspuns:

Windows Xp e cea mai rezonabila varianta.

| Lioana a răspuns:

Windows XP

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Nu poti sai mai bagi macar 2 gb la ram? Daca nu incearca windows 7 starter xp nu mai merge cum mergea acum 7-8 ani in urma e bun nu zic nu dar nu se mai pot actualiza unele programe