| Paul260 a întrebat:

Ce windows imi recomandati ca un calc din 2007. intel pentium dual core 1.8, 3 g rami, placa video nvidia geforce 8400gs de 256 mb hdd 200 ce windows mi-ar fi bun si rapid?

Răspuns Câştigător
| Crysty1996 a răspuns:

Windws deluxe 2010 sp 3 asta il am si eu si ii foarte bun il am de cand l-am vazut cam acum un an pe vremea asta si anm avut nici cea mai mica problema cu el til recomnd IMI DAISHI MIE O FUNDA CA NU PREA AM PLZZ!

7 răspunsuri:
| MarkTremonti a răspuns:

Cu un Dual-Core si cei 3gb de ram iti merge linistit si mai bine ca un XP Windows 7. Iti recomand varianta pe 32 de biti adica x86.

Răspuns utilizator avertizat
| spinake a răspuns:

Seven (7) e mult mai complex dar si putin mai greu de folosit, totusi daca te ai obisnuit cu windows xp instaleaza-l pe ala!

| BESTNICK a răspuns:

Un windows 7 pe 32 bit ca daca e pe 64 nu iti vor recunoaste cei 3 gb de rami.mult noroc

| YuriBoyka a răspuns:

Windows Xp pentru calculatoare mai vechi cum e al tau din 2007winking

| Rico_1149 a răspuns:

Ai aproape configuratia mea eu am un dual core 2.8 placa video 256 gt nVIDIA eu folosesc windows xp profesional merge impecabil ti-l recomand si tie

| xihz a răspuns:

Un vista ar fi perfect! Un design boem si ff bun pentru calculator din 2009batting eyelashes