| Vladutz01 a întrebat:

Cea au sau ce softuri speciale au institutiile ca sa vada din satelit imagini, in afara dee google mapshappy?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu ai impresia ca softurile alea sunt publice? exista conexiuni cu satelitii, software speciale etc...

| Albertxxx a răspuns:

Google Earth e un soft interesant, foloseste google maps, dar cum a zis si Rafael112 mai sunt variante precum Bing si yahoo

| LuKas9812 a răspuns (pentru Albertxxx):

Dar cu google earth nu poti vedea in timp real ce se intimpla

| Albertxxx a răspuns (pentru LuKas9812):

Acele softuri sunt TOP SECRETE nu se gasesc nicaieri si chiar daca s-ar gasi, un satelit poate doar sa fotografieze in timp real un loc, nu poti vedea in real ceea ce se intampla in acel loc, poti incerca cu softuri de camere de supraveghere si sa introduci ipuri de la camere publice, chiar daca ai face rost de un asemenea program (imposibil) ar trebui sa ai mandat federal pentru satelit, adica satelitul sa orbiteze deasupra unui oras pentru mai mult timp, ceea ce e imposibil

| LuKas9812 a răspuns:

Acelea nu sint softuri ei au conectare la satelit si conectare aceasta usor nu o primesti