| Tudorchiriac a întrebat:

Cea mai ieftina placa video care ar rula CS:GO la Medium in minim 30 fps. Poate sa fie si la mana a doua (OLX, Okazii, Lajumate etc)

Răspuns Câştigător
| Alexul99 a răspuns:

Ma refeream la 730-ul de pe olx, cand gasesti tu pe olx 1030 sa ma anunti, in plus, omul a spus clar, cs go 30 fps, pretul de 100-150 de lei pe care il dai pe un GT 730 la mana a doua nu se compara cu cei 350 de lei dati pe un 1030 nou, placa fiind noua nu a aparut inca pe olx, dar si cand va aparea, iti garantez ca nu va fi mai ieftina de 200 de lei

10 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

GTX 460
Duce in 100fps CSGO
https://youtu.be/y5nzW04JrJU?t=178 (pe parcurs arata cum se descurca si in mai multe jocuri, asa ca uita-te).
https://www.olx.ro/......8CE6b.html
Poti gasi si tu variante mai ieftine, la 200 lei, pe OLX, dar am ales-o pe asta ca are o racire buna.

| Superior a răspuns:

Si mai ai aceasta varianta https://www.olx.ro/......8EUDh.html GTX 750, care e mai bun decat GTX 460 cu circa 6 fps. Totusi, placa asta nu inspira incredere, acum depinde si de tine. (pare prost intretinuta)

| Alexul99 a răspuns:

Daca vrei doar CS:GO iti recomand un GTX 750, sigur o sa iti mearga CS:GO-ul in peste 60 de fps, chiar spre 120. (chiar si jocurile noi)
Daca totusi nu ai aceasta suma, indreapta-te spre un GT 730.
Si aceasta ar trebui sa iti tina fps-urile undeva intre 50 si 70 in cs:go, acum depinde si de celelalte componente, dar banuiesc ca ai macar un dual core, si 4 gb ram.

| Superior a răspuns (pentru Alexul99):

GT 730 ar trebui sa fie uitata. La acelasi pret aproape a aparut GT 1030, care duce orice joc nou in 30 fps pe medium.

| Superior a răspuns (pentru Alexul99):

Atunci ii recomand sa mai astepte un pic pana apare si acolo happy

| Alexul99 a răspuns (pentru Superior):

Ma refeream la 730-ul de pe olx, cand gasesti tu pe olx 1030 sa ma anunti, in plus, omul a spus clar, cs go 30 fps, pretul de 100-150 de lei pe care il dai pe un GT 730 la mana a doua nu se compara cu cei 350 de lei dati pe un 1030 nou, placa fiind noua nu a aparut inca pe olx, dar si cand va aparea, iti garantez ca nu va fi mai ieftina de 200 de lei

| immaBeast a răspuns:

Daca este doar pentru CSGO, gtx 950 ( aia cu 2gb de memorie, ddr5, 128 bit ) este suficient.
Intra pe olx si scrie direct pe site gtx 950, cea mai ieftina am gasit la 500 lei.
Bafta!

| Superior a răspuns (pentru immaBeast):

Da,GTX 950 e o placa destul de bunicica inca, totusi nenea Animaliks a zis ca vrea cea mai ieftina placa pe care poate juca CSGO happy

| Ionutc3 a răspuns:

Desigur, ai sa gasesti, doar ca trebuie sa scotii niste banuti din buzunar!winking

| Tudorchiriac explică (pentru Ionutc3):

Tu credeai ca o luam pe gratis? big grin

| Ionutc3 a răspuns (pentru Tudorchiriac):

M-am referit la ceva in plus, pentru o performanta mai buna! Bafta la fraguri!winking