| jumbobadboy a întrebat:

Ceau doresc sa instalez windows 8 pe laptop, iar cand imi parare sa selectez partitia imi apare erroarea asta https://onedrive.live.com/redir?resid=1C85C0F761CF1946%2 1792(link-ul e bun)

9 răspunsuri:
| alinaalin955 a răspuns:

Dai inapoi pana apare unde trebuie sa dai instal.
Apesi Shift + F10, se deschide command prompt(cmd).
Scrii diskpart
Dai enter
Scrii list
Dai enter
scrii select disk 0
Dai enter
scrii clean
Dai enter.
Apoi faci instalarea.
Daca ai mai multe hard disk-uri(fiind laptop probabil ai doar 1) scrii select disk 0 sau select disk 1 sau select disk 2, in functie de hard-ul pe care vrei sa faci instalarea.
ATENTIE - Tot ce este pe hard disk se pierde.

| jumbobadboy explică (pentru alinaalin955):

Asta ar insemna sa streg partitiile, asa-i?

| alinaalin955 a răspuns (pentru jumbobadboy):

Da,se sterge tot, devine o singura partitie.

| jumbobadboy explică (pentru alinaalin955):

Si daca, sa spunem ca tot nu merge, ce fac atunci? nu mai pot intala nimic

| alinaalin955 a răspuns (pentru jumbobadboy):

Merge.
Pe urma cand dai acolo unde iti dadea eroare faci o partitie de cat vrei tu pe care instalezi.
Eu cred ca am scris bine dar vezi si tutorialul pus mai sus.
Acum ai Windows 7? Ramai la 7.Instaleaza din nou daca trebuie dar ramai la 7.
Daca vrei sa vezi care-i treaba cu 8, pune 8 si gata.

| Bordinc_Razvytzu_1995 a răspuns:

Da, problema este ca nu suporta laptopul tau windows 8.

| jumbobadboy explică (pentru Bordinc_Razvytzu_1995):

E imposibil, are 8GB de Ram, 1TB Hard Disck, procesor Intel core i5-3337u