| AspirinaDeInima a întrebat:

Cei care ati avut/aveti camera digitala Fujifilm Finepix s8600 vreau sa stiu un lucru.M-am uitat pe youtube si am vazut unboxing la aceasta camera.Dar am vazut ca iti da baterii dar incarcator nu.Cum faci? Iti iei mereu baterii daca se termina? Sau trebuie cumparat acumulator? Fundabatting eyelashes

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Sunt baterii consumabile sau acumulatori (ambele variante in versiunea AA). Daca iei baterii, le schimbi cu altele noi dupa fiecare epuizare a acestora. Daca iei acumulatori, acestia se pot reincarca la curent, iar dispozitivul de incarcare se poate cumpara la pachet cu acumulatorii (sau fiecare separat). Acest produs nu are acumulator personalizat (de exemplu in forma patrata), care sa fie incarcat printr-un dispozitiv propriu (cum se intampla la alte aparate). Camera ta functioneaza pe baterii sau pe acumulatori de forma bateriilor. Tu alegi ce sursa de energie sa folosesti. Rentabil e cu acumulatori AA, chiar daca e o investitie in plus.