| JusTPauL a întrebat:

Cei care au incercat, merge treaba cu minatu de ethereum?
Ce setup uri aveti si ce profit scoateti cu el?

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca faci un profit de un dolar pe zi este destul de bine la aceasta treaba.

| JusTPauL explică (pentru doctorandus):

Media este de 350 dolari pe zi cu 6 placi de 8gb..asa reiese de la toti care isi fac public profitul pe Youtube.

| doctorandus a răspuns (pentru JusTPauL):

Profit=ce-ti intra-n casa minus costuri (aparate, curent electric, etc.). Sigur, daca te astepti ca in viitor sa urce cursul lui, atunci da, dar nu-ti poate garanta nimeni ca va creste.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de minim 8 placi video ca sa scoti profit cat de cat pe luna

| doctorandus a răspuns (pentru suntserios):

Cred ca ar trebui sa-i spunem: suntem la inceputul lui 2018, nu la inceputul lui 2017.

| JusTPauL explică (pentru suntserios):

8 placi de 8gb?
Ai incercat asa ceva?
Da-mi mai multe detalii despre setup si configuratii daca ai cunostite in domeniu.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru JusTPauL):

Nu personal...
setupul costa peste 3000 euro? esti pregatit sa investesti?

| JusTPauL explică (pentru suntserios):

Daca merge treaba de ce nu.
Am un cunoscut care face teste pe o placa de 6gb de o luna de zile si zice ca se renteaza.iar un prieten a comandat un pc de la eMAG cu placa de 8gb.marti in primeste si daca merge treaba dam drumul lano mini ferma.
Eu iau placile din franta..sunt rx580 la 350euro...in Timisoara la media galaxi acum cateva zile a luat un tip toate placile, cam o duba de placi video, e criza mare de placi la noi.