| bogdy20000 a întrebat:

Cei care aveti iPhone 7 plus, vi se inchide telefonul la frig? Sau sa ii scadă bateria repede?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Orice acumulator isi pierde capacitatea in frig sau temperatura ridicata.
Fenomenul este mai pronuntat sub temperatura de 0 grade si peste 40 grade Celsius.
Cand e frig, este indicat sa tii telefonul in buzunar, la caldurica, nu in poseta neincalzita!

| RAY a răspuns:

La o anumita temperatura se poate ca el sa fie asa programat incat sa nu pateasca ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna frig? 0 grade -20 -60?

| Adi88 a răspuns:

E normal să se descarce mult mai repede la frig. Și se poate închide din această cauză. Dar asa din senin, nu e normal

| Mmmariiaa a răspuns:

Depinde cat de frig e dar de cele mai multe ori mi se descarcă repede, mi sa închis doar o data.