| Mary012 a întrebat:

Cei care aveti vre un laptop Asus vi s-a intamplat sa nu detecteze sistemul placa vifeo dedicata? Eu am un laptop Asus si timp de 4 ani nu mi-am dat seama cum sa rezolv aceasta problema. Trebuia doar facut update de BIOS. Laptopul meu este ASUS X52JC,are o placa video Nvidia Geforce 310M iar dupa update de BIOS a detectato.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am patit cu Asus, trebia sa descarc un driver mai vechi si a mers, dar cateodata nu merge, produsele Asus sunt de o calitate de toata jena

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este activata din bios, cum vrei sa o vada? Intri in bios si cauti pe acolo.De obicei toate sunt pe auto dar o setezi pe cea care este dedicata. Daca este pe auto, ti-o detecteaza pe cea din procesor.

| Mary012 explică (pentru anonim_4396):

Ai vazut ce bios are Asus x52jc? Chiar si cu update nu s-a schimbat nimic. Nu poti srta nimic nu ai ce. Facand update a reusit sa citeasca si placa video. Dar nu e mare lucru in bios.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mary012):

Nu am avut niciodata o placa video dedicata dar stiu ca odata modificat din bios sa o foloseasca, nu ai unde sa o vezi. Placa video dedicata am inteles ca se foloseste atunci cand video integrat are nevoie.Deci sa spunem ca ai video integrat de 256 Mb si daca un joc cere mai mult, isi ia singurel din placa video dedicata.

| itwentbad a răspuns:

Daca ai windows xp ia-ti 7+ si gata