| hkkshddd a întrebat:

Cei care stiu cum sta treaba cu windows 10, daca am un virus in pc pe care antivirusul meu nu il poate sterge si vreau sa dau un reset la pc cum fac sa fiu sigur ca sunt curat de virusi? Dau doar reset sergand datele mele dar driverele sa ramana sau dau cu tot cu drivere sa fiu sigur? (va trebui sa reinstalez driverele manual)?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu poti sa stergi totul si sa-ti ramana driverele. Apropo! La PC-uri si laptopuri nu se face reset. Nu exista asa ceva. Este doar instalare si stergere HDD. Instalezi Adobe Flash PLayer si apoi cauti driverele pe net: https://www.driverscloud.com/en/features Apesi pe Acces/Install/ se descarca un fisier, il instalezi si-i dai Start the detection. Apoi cauti dreiverele in My Drivers.

1 răspuns:
| proudotaku a răspuns:

Daca vrei sa-l reinstalezi, e mai bine sa formatezi totul, din experienta mea.