| sckymosul11 a întrebat:

Cei din Media Galaxy m-au mintit? Cum pot sa contectez un microfon (am Hama 46060) la un sistem Boxe Logitech 5.1 Z906? Mi-am luat mufa jack, dar tot nu functioneaza. HELP! Ma chinui de 8 ore. Am fost informat ca functioneaza si asa de 2 angajati din Media Galaxy (Altex) si mi-au spus ca nu imi trebuie un alt dispozitiv...dar mi-a scris cineva la aceeasi intrebare ca imi este necesar un amplificator...

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu prea poti conecta un microfon la z906 la sistemul ala pentru ca nu are intrare de microfon, angajatii de la Media Galaxy n-au nici o treaba.

Ori amplificator ori conectezi microfonul si sistemul la PC.

| sckymosul11 explică (pentru Intruder19):

Salut, acum am vazut raspunsul tau. Sistemul este conectat la mai multe dispozitive dintre care este si pc-ul, dar tot nu inteleg cum pot sa fac asta din raspunsul tau ca nu prea ma pricep. Poti sa imi dai un link cu exemplu de amplificator? Multumesc!