| BroSafarii a întrebat:

Cel mai bun laptop pe care îl știți, până in prețul de 3.000 ron?
Precizati suma de bani. Daca aveți și un link ar fi super.
Video dedicata.
O zi minunată!

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Iti dau dreptate dar nu ai argumentat, eu pana acum nu am avut probleme cu ei.
Prin escroci te referi la ce, ca ei reavand produse nu sunt produsele lor si nici produse de ei
Te referi la campanii gen cum sunt cele de black friday in care se urca pretul nejustificat cu cateva zile inainte ca apoi cand taie din pret produsele vandute sa fie la acelasi pret ca cel dinaintea reducerii sau cum?
Oricum practicile acestea se pot demonstra usor acum ca toata lumea are net, asa ca pe cine mananca in fund sa faca astfel de practici sa se astepte si la amenzi mari.

| Simpatic a răspuns:

Urat ca au facut asta dar nu cred ca trebuie sa blamez un intreg colectiv pentru cateva persoane care au incurcat borcanele, nu am nimic cu eMAG nici de bine nici de rau. daca or sa faca si fata de mine o nedreptate cu siguranta voi posta aici.
La partea cu darea in judecata vezi ca CEL.ro a dat in judecata eMag si nu invers!
cel.ro fiind frustrati ca nu au capitalul si nici profitul de zeci de milioane de euro anual al eMAG! ce a facut cel.ro este ca sa castige niste bani si ei amaratii, imi amintesc de retardatul ala cu bentita care acum la batranete il da in judecata pe adi de la valcea cum ca acesta i-a cantat o piesa (versurile) intr-un concert si nu a respectat drepturile de autor, desi acea piesa o mai cantase inca 5 sau 6 manelisti, acesta l-a dat in judecata pe manelistul indicat de mine pentru faptul ca acesta avea notorietate si bani. deci asta face si cel.ro, cine are caracter si este jucator important pe piata nu te da in judecata pentru foloase materiale, ca daca-s bun in domeniu si tu nu m-ai deningrat iti arat fair play ca te bat, eventual dau un comunicat in presa in care iti arat obrazul.
cand lucrezi intr-o industrie pe bani si tu il dai in judecata pe altul fara sa iti aduca prejudiciu in bani, singur argumentezi ca esti INFERIOR pe acea piata.
Ma doare in cot de cel.ro si de eMAG, dar sa nu uitam ca EMAG nu este un produs romanesc chiar daca pare, acest brand apartine unor oameni puternici de afaceri din Africa de SUD, de aceea cel.ro nu le fac fata!

| IonutSiAtat92 a răspuns (pentru Simpatic):

Esti prost informat prietene. Emag a dat in judecata pe cei de la cel.ro deoarece nu au dorit sa colaboreze cu Emag...ti-e clar? CSCR anunta ca Emag este subiect a doua campanii de tip scam.Una dintre ele este, incercarea de a convinge utilizatorii sa ofere date personale, date de autentificare sau date bancare prin metode de marketing.(Inselatori. Exemplu : La nu stiu cate produse cumparate primesti un voucher.(Care acel voucher este 50 de lei si tu faci cheltuieli de 20000 de lei..primul exemplu.Al doilea ar fi "Black Friday" Pretul initial sa zicem a unui produs este de 200 de lei.Ii umfla pretul, pune suma de 350 de lei si il reduce la 200.Deci..nu a redus nimic.Practic il cumperi la pret intreg.Si "Cel.ro" "tovarase" aveau preturi mult mai bune decat Emag si aveau clienti.De aceea Emag erau invidiosi si au incercat sa-i scoata de pe piata.Asa ca mai da-i in sloboz.Si asta sunt nimicuri...au facut altele si mai nasoale.Te intreb ceva.Ce legatura are reclama lui Mihai Sora cu Emag care vorbeste despre libertate?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pentru ce iti trebuie? Nu de alta, dar eu de banii astia as lua unul business-class vechi de 4-5 ani cel mult. Cele noi in banii astia sunt facute de cele mai multe ori cu picioarele, chiar daca specificatiile par misto pe hirtie. Uite, o idee: https://www.pchouse.ro/......1100m.html

| BroSafarii explică (pentru GabiDumitrescu):

Jocuri/ Programare/ Game development... nu am ce sa fac cu 256 gb... mai pun 5 milioane si imi iau un Lenovo legion happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru BroSafarii):

Jocuri/game development pe laptop? Hai sa fim seriosi... De ce nu ti-ai face un desktop serios pentru asta? P.S. Ala la care am dat link poate fi bine mersi upgradat cu un HDD pe linga SSD-ul ala de 256.

| Bizon95 a răspuns:

Https://www.emag.ro/......ricedesc/c
recomandarea e implicita pentru ca am pus 5 stele rating
toate sunt promotii, mai ales al doilea:
https://www.emag.ro/......DZ5V11BBM/
pret redus cu 34%

... sau asteapta black friday;)

| Bizon95 a răspuns:

In general fac comparatie cu compari.ro si in general au preturi bune
insa, intotdeauna mai apare cate o balarie, la toti, nimeni nu e perfect
in orice caz, nu e cel.ro, care sunt chiar de rahat:
https://www. compari.ro/stores/c-e-l-s113882/

| BroSafarii explică:

Stai linistit, stiu ca au scoruri mai mari la produse, dar am de unde alege, nu sunt limitat, am pus ochii pe un laptop, dar nu il mai au in stoc. sad