| sodobar a întrebat:

Cerintele minime la fifa 15 o sa fie

OS: Windows V/7/8/8.1 -64-bit
CPU: Intel Q6600 Core2 Quad @ 2. 4Ghz
RAM: 4GB
Hard Drive Space Required: 15.0 GB
Minimum Supported Video Cards: ATI Radeon HD 5770, NVIDIA GTX 650
DirectX: 11.0

pe laptop-ul acesta va merge? http://www.evomag.ro/......11265.html

Răspuns Câştigător
| heldeN a răspuns:

Sa fiu sincer nu ma prea intereseaza fundele (cum fac majoritatea pe aici, iau funde pentru raspunsuri idioate) vreau doar sa ajut oamenii sa faca alegerea corecta in ceea ce priveste achizitionarea de produse, de ce sa cumpere asta de ce sa nu cumpere aia si tot asa
Avand in vedere ca ai monitor, si vrei gaming un desktop pc e solutia, ca sa ajungi la performanta unui pc de 2000 lei iti trebuie un laptop de 5000-6000 lei, in bugetul tau de 1700 lei intra un pc care va duce orice joc de pe piata, la detalii bune, fara probleme
Recomandarea mea
-Procesor puternic cu 6 nuclee
-Placa de baza buna, ATX, cu 4 sloturi de memorie
-4gb ram, pe viitor mai poti adauga, nu am pus 8 pentru ca am vrut sa ma incadrez in buget, si mai bine iei o placa video mai puternica decat 8gb ram, RAM-ul il poti marii, pe cand placa video trebuie schimbata.
-500gb hdd
-Placa video buna,duce orice joc pe med-high chiar si pe fullhd, daca ai o rezolutie mai mica, unele vor merge chiar si pe ultra
-Sursa de calitate, duce sistemul fara probleme
-Carcasa ok ca aspect, si de calitate
http://www.mediadot.ro/wishlist/47151/

4 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Nici fifa 11 nu cred ca merge bine.

| SouLIce a răspuns:

Nu va merge pe acel laptop deoarece nu ai placa video dedicata...

| heldeN a răspuns:

Daca vrei sa-l cumperi, nu prea petru ca are placa video integrata, poate doar pe very-low dar nici asa nu va rula decent
Ia macar ceva cu o placa video dedicata decenta
http://www.pcgarage.ro/......inux-iron/

| sodobar explică (pentru heldeN):

Vreau un laptop de pana in 1700 ron care sa mearga ok in fifa 14 cel putin, de care zic eu mai multi au spus ca e slab, nu ma pricep, sa iau acerul de care spui tu sau imi spui ceva mai bun de maxim 1700 ron? imi trebuie mai mult pentru jocuri, daca ti se pare mai ok o unitate spune-mi ca monitor am, funda garantat ti-o dau.

| heldeN a răspuns (pentru sodobar):

Sa fiu sincer nu ma prea intereseaza fundele (cum fac majoritatea pe aici, iau funde pentru raspunsuri idioate) vreau doar sa ajut oamenii sa faca alegerea corecta in ceea ce priveste achizitionarea de produse, de ce sa cumpere asta de ce sa nu cumpere aia si tot asa
Avand in vedere ca ai monitor, si vrei gaming un desktop pc e solutia, ca sa ajungi la performanta unui pc de 2000 lei iti trebuie un laptop de 5000-6000 lei, in bugetul tau de 1700 lei intra un pc care va duce orice joc de pe piata, la detalii bune, fara probleme
Recomandarea mea
-Procesor puternic cu 6 nuclee
-Placa de baza buna, ATX, cu 4 sloturi de memorie
-4gb ram, pe viitor mai poti adauga, nu am pus 8 pentru ca am vrut sa ma incadrez in buget, si mai bine iei o placa video mai puternica decat 8gb ram, RAM-ul il poti marii, pe cand placa video trebuie schimbata.
-500gb hdd
-Placa video buna,duce orice joc pe med-high chiar si pe fullhd, daca ai o rezolutie mai mica, unele vor merge chiar si pe ultra
-Sursa de calitate, duce sistemul fara probleme
-Carcasa ok ca aspect, si de calitate
http://www.mediadot.ro/wishlist/47151/