| RAY a întrebat:

Chiar nu imi inteleg desktopul,cateodata se aprinde se aude ventilatorul ca merge,ledul verde si cpu si atat,nici o imagine, daca era placa video aveam ceva probleme dar nu am deloc cu ea,placutele alea de ram poate cauza asta? nu merge deloc incet, nu se blocheaza, n-am probleme cu el

6 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Da, din cauza lor este.
Bagă-le bine in slot.

Baftă.

| CMV1994 a răspuns:

Posibil sa fie si ramii! Dar mai degraba ai trebuii sa verifici daca placa ta de baza, placa video sau sursa nu are ceva condensatori umflati, sparti sau cursi. Daca gasesti asa ceva acel condensator trebuie inlocuit cu unul de aceeasi valoare si sa fie din aceia care rezista si la 105 Grade. Sunt mai rezistenti in timp! P.S. Condensatorii se pot umfla si dedesubt nu doar deasupra!

| RAY explică (pentru CMV1994):

Deci cand porneste se aude ventilatorul la maxim, ledul de cpu indica cpu la maxim si atat, ma mir, pe placa nu apare nimic ca ars, umflat etc iar cu placa video n-am probleme, de ce nu-mi merge incet, de ce numi erori, de ce nu se reastrteaza atunci as sti ce are

| CMV1994 a răspuns (pentru RAY):

Ai desfacut sursa sa verifici si condensatorii ei? Apropos, am uitat sa te intreb calculatorul nu scoate cumva un tiuit?

| RAY explică (pentru CMV1994):

Nu,doar ventilatorul parca e la maxim

| CMV1994 a răspuns:

Verifica si sursa! Sau daca iti e lene incearca cu alta!