| RoyDupuis a întrebat:

Chiar nu stie nimeni de ce nu pot sa vad video-urile pe anumite site-uri? am reinstalat Windows 7, apoi am instalat Adobe flash player, Java, am instalat Opera si nu pot vedea de exemplu video-urile pe Videotutorial. ro. L-am dezinstalat si am instalat Chrome, nu merge nici asa! Ce-i lipseste? Un framework ceva???

18 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Foloseste explorer 11 si chrome.

| RoyDupuis explică (pentru gelu1970):

Nu merge nici asa! nu browserele in sine au probleme, e ceva ce trebuie instalat dar nu stiu ce anume!

| gelu1970 a răspuns (pentru RoyDupuis):

Ai teamviewer instalat?
sau si tu ai paranoia romaneasca in ceea ce priveste team?
nu stiu exact ce ai inatalat si ce nu.
nu merge sa reproduci video sau ai doar sunet si nu da imagine?
ce reproductor folosesti?
sunt anumite pagini unde nu poti vizualiza sau e ceva general?
de aceea am intrebat daca ai team. ca sa nu mai pierdem vremea

| cezar003 a răspuns:

Poate ca nu nu s-au instalat toate update-urile la windows este vorba de vreo 60 update-uri(fara limbi) lipsesc ceva codecuri de acolo si eu am patit in trecut si m-am impacientat, insa dupa ce am instalat toate updateurile, totul mergea perfect.Da-i un search la windows update si instaleaza tot

| RoyDupuis explică (pentru cezar003):

Dupa instalarea windows-ului am dat update! erau vreo 210! si le-a facut aproape pe toate.

| cezar003 a răspuns:

Incearca si asta: in Control Panel/Adobe Flash Player(32bit)/advanced/Browsing data and Settings-Delete all bifezi "delete all audio and video license files"/delete data...Asta ar trebui sa stearga eventualele restrictii sau setari gresite

| Stef98 a răspuns:

Salut, pe Youtube functioneaza?

| RoyDupuis explică (pentru Stef98):

Da

| Stef98 a răspuns (pentru RoyDupuis):

Ce iti apare. scrie mi cat mai multe detalii.
Apare semnul de incarcare dar nu se incarca.

| RoyDupuis explică (pentru Stef98):

Nu-mi apare video-ul, desi el exista! spune sa instalez Adobe flash player! laughing laughing desi e instalata ultima versiune! laughing
am instalat chiar si o versiune mai veche de Opera si atunci a mers! insa imediat dupa, Opera si-a facut Updete-ul si apoi n-a mai mers! laughing laughing laughing E posibil ca windows-ul sa nu-si fi facut toate update-urile si asta sa fie de vina? mai astept cateva zile, ca nu-i bai. si-a facut vreo 210 update-uri, acum am verificat si mai vreo 85 de facut.

| cezar003 a răspuns (pentru RoyDupuis):

Cam dupa 24 ore primesti toate update-urile de la windows sau fortezi cu restart dupa fiecare set de updateuri si ai sa vezi ca se rezolva de la sine.Astea 85 sunt cele despre care vorbeam la inceput si probabil ultimele probabil aici i-ti adauga si limbile alea trebuiesc ascunse ca sa nu ti le mai recomande

| Stef98 a răspuns (pentru RoyDupuis):

Uite cum faci in chrome. intri pe site sus de tot dai click pe semnul cu cu "i" incercuit.

Unde apare FLASH - > Always allow

Problema rezolvata!

| RoyDupuis explică (pentru Stef98):

Nu-mi apare i-ul laughing (oricum o dau, tot nu e bine laughing )

| Stef98 a răspuns (pentru RoyDupuis):

Incearca asa chrome://settings/content/siteDetails? site=https%3A%2F%2Fwww.tutorialevideo.info

Une apare Flash bifezi Allow

| RoyDupuis explică (pentru Stef98):

Nop sad nu merge nici asa
https://s18.postimg.org/sletaqqix/video.jpg

| Stef98 a răspuns (pentru RoyDupuis):

Uita da click acolo unde apare secure. Este tot asa Flash> Always allow on this site

| RoyDupuis explică (pentru Stef98):

Numai... ca am renuntat... mersi oricum