| razvan05 a întrebat:

Ciao. voiam sa ma lamuriti si pe mine legat de iPhone-uri. Cand scrie intr-o descriere ca are "gevey" sau "neverlock", ce inseamna, e de bine laughing?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Neverlock- nu a fost niciodata blocat pe o retea, si poti sa ii faci update cand vrei tu.
gevey- este un adaptor special pentru sim, ca sa poti folosi un sim de la o alta retea decat cea in care e blocat teleofnul. De asemenea, nu poti face update la ios, decat foarte dificil. Este recomandat sa te oreitezi doar spre cele cu neverlock.

| snzpaul a răspuns:

Neverlock - n-a fost codat
gevey - codat intr-un alt fel, iar updateara i.Os-ului se face intr-un alt fel, mai dificil cu snowbrezee, jailbreak, alea, alea.