| 7Young a întrebat:

Cind caut ceva pe google imi da pe yahoo rzultatele xind cauti unde scrie google mie imi scrie yahoo ce sa fac ca sa am google si nu yahoo

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Depinde ce browser de internet ai. Ma gandesc ca nu ai Chrome, asa ca mergi la setari (indiferent ce ai) si trebuie sa cauti ceva legat de "Search Engine" -Motor de cautare. La Opera asa e sigur.
Si schimba de acolo in Google.

3 răspunsuri:
| deyutz95 a răspuns:

Trebuie sa iti schimbi motorul de cautare, in functie de ce browser folosesti chrome/firefox/etc intrii in setari de obicei colt dreapta sus si dupa ce dai click pe setari trebuie sa ai selectat yahoo ca si motor de cautare, tu selectezi google si stergi yahoo

| Yuoia a răspuns:

Dreapta sus, trei puncte: setari,
-Motorul de căutare folosit în bara de adrese. Selectezi Google
-Gestionați motoarele de căutare.
Alte motoare de căutare. Eu le-am sters ca sa nu se seteze automat.

| popM188 a răspuns:

Deschizi browserul -> Setari ->motor de cautare implicit. Si schimbi cu google