| Dariusic112 a întrebat:

Cine a mai lucrat cu Flash Professional sau alte programe de animatie?

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Transformi personajul respectiv in symbol si il salvezi ca Movie Clip.

7 răspunsuri:
| blaablaablaaa a răspuns:

Am lucrat eu dar foarte putin, de ce intrebi?

| Dariusic112 explică (pentru blaablaablaaa):

Pentru ca vreau sa stiu daca fac un personaj, il pot salva si dupa sa il refolosesc in alte scene?

| Dismally a răspuns (pentru Dariusic112):

Da, normal ca poti happy

| Dariusic112 explică (pentru Dismally):

Cum?

| Dariusic112 explică (pentru blaablaablaaa):

Vreau sa stiu cum redai cun un player video? Ce e cu extensia.swf si nu merge decat cu flash player.

| Dariusic112 explică (pentru Dismally):

Multumesc frumos iti dau funda acum, dar mai este o chestie daca nu te superi, cu asta am inteles sa il savez ca movie clip dar cu personajul cum sa fac sa am unu salvat intr-un folder si tot sa il refolosesc in alte cadre?

| Dismally a răspuns (pentru Dariusic112):

Poti salva scene intregi cu cate Movie Clip-uri vrei tu. Salvezi ca ".fla" si de acolo poti copia foarte usor ce Movie Clip doresti. Cauta niste tutorial Flash, gasesti multe foarte bune.

| Dismally a răspuns (pentru Dariusic112):

Transformi personajul respectiv in symbol si il salvezi ca Movie Clip.