| dutarares a întrebat:

Cine are laptopuri Dell va rog sa imi spuneti si mie daca este bun. Modelul care ma intereseaza este:Laptop Dell Inspiron 3521 cu procesor Intel® Celeron® 1017U 1. 60GHz, 4GB, 500GB, Intel® HD Graphics, Ubuntu Edition version 12.04, Black.
Se poate pune windows 7 pe el

3 răspunsuri:
| perladunarii a răspuns:

Salut,
laptopul e foarte slab, se poate pune windows 7 pe el, dar repet, e slab!

| dutarares explică (pentru perladunarii):

De ce crezii ca este slab? de unde stii tu? ai avut deaface cu asa ceva sau ce?

| perladunarii a răspuns (pentru dutarares):

Pentru ca procesoarele celeron sunt slabe, al tau e si de frecventa mica, si ai placa video integrata, care iar te trage in jos! Ai intrebat la inceput daca e bun sau nu, ti-am zis ca e slab, acum tu nu trebuie sa te superi, dar chiar e! Mai poti astepta si alte raspunsuri, dar nu vor fi diferite! Daca vrei ceva mai bun i-a ceva cu placa dedicata de minim 1 gb si un procesor minim i3 si nu te alegi cu un laptop mai bunicel!