| anonim_4396 a întrebat:

Cine din comunitate care se pricepe să programeze ma poate ajuta în legătură cu un program? Detalii în privat printr-un mesaj.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa e. Altcumva nu stiu. E ciudata problema

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trimite-mi

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am așa:
După ce a devenit foarte popular, Mark a primit în total A cadouri de la fanii săi. Acum vrea să se mute într-o casă mai mare și trebuie să pună toate cadourile în cutii pentru a se putea muta. Pentru că e ordonat, Mark vrea să pună în fiecare cutie exact B cadouri. Putem să ne imaginăm că Mark poate să facă rost de oricâte cutii oricât de mari.

Spuneți dacă Mark poate să își mute cadourile respectând condiția din enunț.

Date de intrare
Se citesc de la tastatură cele două numere A și B.

Date de ieșire
Programul va afișa pe ecran posibil dacă e posibil ca Mark să se mute respectând condiția sau imposibil în caz contrar.

Restricții și precizări
Numerele sunt strict pozitive și se încadrează în tipul de date int.

Eu făcut așa:
#include
using namespace std;
int main() {
int a, b;
cin>>a>>b;
if(a/b) {
cout

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Înțeleg! Mersi mult pentru părere.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asa e. Altcumva nu stiu. E ciudata problema

| MValentin a răspuns:

Salut. Încearcă sa folosesti fiverr. Cauta pe google.
Este o platforma unde diferiti oameni iti compun o muzica pana iti fac un program de la 0 contra cost... nu o sa gasesti pe aici