| maryans1010 a întrebat:

Cine imi face o configuratie buna de pc formata din placa de baza, procesor si placa video pe slot PCI Express 2.0 x16 GDDR5? Multumesc

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce buget ai? La ce doresti sa utiliezi sisyemul? De ce componente ai nevoie?

| SonicAndrei a răspuns:

Când faci un calculator din bucăți pornești de la procesor, apoi vezi ce placă de bază îi trebuie. Acea placă de bază pare bună, dar mai contează ce Socket și Chipset are ca să se potrivească cu procesorul și celelalte componente.

Spune-mi ce buget ai și îți fac eu un calculator din bucăți. Ce zici de un i5 cu nVidia GeForce GTX 670? OK, e doar un exemplu.

Răspuns utilizator avertizat