| Sam123 a întrebat:

Cine imi poate recomanda un laptop bun de gaming la un pret nu foarte mare?

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce inseamna pret foarte mare si de ce nu un PC?

| RS4 a răspuns:

Exact. Spune un buget disponibil. Eu as strange pentru seria ROG de la Asus. Dar astea sunt undeva de la 3500 in sus.

| CuriousStuff a răspuns:

De ce laptop pentru gaming? Laptopul e facut sa-l porti dupa tine, sa fie fiabil, flexibil, de aia niciodata un laptop nu o sa fie la inaltimea unui PC ca si performanta, iar cele de gaming sunt mosntruase, aproape nu mai sunt laptopuri... De ce sa nu-ti faci un PC la jumatate de pret, ca oricum nu o sa poti purta laptopul de gaming dupa tine peste tot, si asta e tot farmecul unui laptop...

| anonim_4396 a răspuns (pentru CuriousStuff):

Laptopul de gaming este fix una, pc-urile pentru gamgin, este alta mancare de peste.
De ce ar mai inventa Asus rog-urile daca nu pentru a te juca pe un laptop special de gaming? Ce crezi ca nu se poate experimenta aceeasi performanta, iti spun eu, ca se poate si la un nivel destul de inalt. Dau 4000 de ron si am laptop, chiar daca greutatea este cam mare pentru un laptop, totusi este de gaming.

| CuriousStuff a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta am zis si eu, ca se bat cap in cap, laptopul e facut sa sa poti fi flexibil, laptopul e usor de carat dupa tine, un laptop de gaming strica definitia laptopului. Pe langa ca e si mai scump nu te poti bucura de ce inseamna un laptop cu adevarat. Da, se pot atinge performate foarte mari, dar niciodata la nivel de PC. Eu nu le vad rostul, nu e de parca o sa mergi cu laptopul intr-o cafenea si o sa incepi sa te joci GTA5 acolo... happy Intelegi ce zic? E ca si cum ai avea o masina la care trebuie sa pedalezi... Da, e masina si e smechera ca te duce, dar pierzi aproape tot conceptul de masina daca trebuie sa dai la pedale.
Le-a inventat pentru ca sunt destui oameni care cred ca e o idee buna sa ai asa ceva, de fapt sunt convins ca 90% dintre cei care au laptop de gaming nu l-au scos vreodata din casa, atunci de ce sa nu-ti iei un PC?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CuriousStuff):

Am avut asa ceva, l-am vandut, parerile sunt impartite. Fiecare cum crede de cuviinta. Am mai instalat unui prieten un allienware de ultima generatie, si sincer, ala chiar pot sa spun ca este greu, si chiar ai dreptate, il scotea foarte rar din casa, la facultate il mai lua, pentru laboratoare, proiecte si etc, dar imi spunea ca este greu si nu ii prea convine, dar decat un pc, mai bine asta laughing...

| CuriousStuff a răspuns (pentru anonim_4396):

De banii de Alienware iti iei un PC care o sa ruleze jocurile care apar si peste 3-4 ani si iti mai raman si destui bani pentru un laptop decent, slim, pe care sa-l iei dupa tine la facultate si peste tot, un laptop care sa fie de grutatea a 3-4 caiete si care sa aiba si performate relativ bune...chiar daca nu ai nevoie de preformanta pentru facultate, laboratoare.
Cei care isi iau asa ceva isi iau doar din fala, nu exista un motiv real pentru care sa dai atatia bani pe o chestie ca aia, mai ales ca ai alternative mult, mult, mult mai bune... Dar daca vrei sa te dai mare sau te dau banii afar din casa iti iei si Alienware... Da, fiecare cu cati bani primeste de la parinti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CuriousStuff):

Avea functie mare, era anul 4 in facultate, director zonal la o firma de constructii, dar nu asta conteaza, ideea in sine este ca, pentru mofturi si chestii, unii din orgoliu isi i-au ca sa para mai smecheri si etc, bai am laptop de n'spe mii de ron, dar vorba aia eu nu stiu nici sa-l aprind, asta este conceptia si mentalitatea fiecarui om.
Nici eu nu am laptop de 3-4 mii ron, 1400 pentru ce nevoi am acum, este arhisuficient, daca imi trebuie mai bun, il schimb, dar deocamdata face fata cu brio la ce imi trebuie.
Iar copii sincer, daca vor ceva, le raspund in functie de bugetul lor, daca ei nu vor pc de gaming, de ce sa zica domnul admin ca uite, tu sari de la laptop la pc, mai bine ma abtin si ma rezum la intrebare, deja am deviat putin de la subiectul initial, asa ca hai sa vedem ce doreste el exact.

| Mihai1810 a răspuns:

Laptopurile de gaming pleaca de la 1000 euro. Mai bine iti faci un pc pe componente. Ce buget ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-mi un buget maxim si-ti recomand ce stiu mai bine.

| AndreiM77 a răspuns:

Nu stiu cat inseamna "un laptop bun de gaming la un pret nu foarte mare", dar am stat, m-am gandit, si am gasit ceva.

http://www.cel.ro/......iY3MzYp-l/

http://www.cel.ro/......yo0MDMs-l/

http://www.pcgarage.ro/......dark-grey/

Daca ai nelamuriri ma poti intreba.