| Demyan a întrebat:

Cine imi poate spune cum se numeste aceasta piesa, nu mai funxioneaza si vreau sa vad daca o pot cumpara
https://imgur.com/a/wYtMo

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Panou cu clapete de conectare fire la 5 difuzoare /boxe

Nu e sigur ca gasesti impreuna cu mufa din stanga imaginii, fiind specific unui anume model, dar mufa se poate demonta si facut conexiuni cu sarme, lipit (cositorit) corespunzator pe un panou nou.

| Algo098 a răspuns:

Se mai zice conector boxa, mufa difuzor. Se poate da o cautare pe google dupa imagini pentru a gasi ceva asemanator.

| bystefu a răspuns:

Pare un conector electric, de unde este? uita-te pe el, poate identifici un SN(serial number) sau un Model Name.