| agent003 a întrebat:

Cine imi poate spune ora locala in Orasul Beijing daca la Paris este ora 10.00,

Răspuns Câştigător
| coco36 a răspuns:

Francezii sunt cu o ora in urma noastra iar chinezii cu 5 ore inainte. Deci daca la paris e 10 la chinezi e 16.

5 răspunsuri:
| lol1232 a răspuns:

Ora 18:00 happy

| FlaVy_7374 a răspuns:

18:00.
Funda?batting eyelashes

| FlaVy_7374 a răspuns:

De fapt se calculeaza orele pe meridiane. De la Paris la Beijing sunt 8 meridiane deci sunt cu 8 ore inainte. China este transversata de mai multe meridiane, deoarece e o tara mare, iar intrebarea era pentru orasul Biejing.

| Stanciu_Sorina_1984 a răspuns:

Pai cauta pe interet

| Bibaboo a răspuns:

18:00