| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi poate spune toate comenzile din c++ si ce face fiecare in parte
de ex : int = introducere si celelalte sunt anul 1 informatica vin de la un liceu tehnologic prost si nu stiu nimic dar vreau sa recuperez am prins idea dar nu stiu ce face fiecare variabila

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din pacate pentru tine nu numai ca nu ai prins ideea, dar esti foarte departe de ea.

int nu e nici pe departe = introducere si tare as vrea sa stiu de unde ai tras concluzia asta. int e un tip de data (integer).

variabilele (alea de vrei tu sa afli ce fac) de fapt nu fac nimic intr un limbaj de programare, ele doar retin valori care se pot modifica pe parcusul rularii unui program. Pe tine te intereseaza structurile de control, instrutiunile, tipurile de date, structurile de date, declarari de variabile si multe altele

c++ e un limbaj de programare complex, si programare nu se invata pe de rost memorand niste cuvinte cheie si sa nu iti inchipui ca daca cineva listeaza aici niste "comenzi" cum le zici tu ai sa recuperezi programarea.

Cel mai la indemana, pui mana, cumperi niste manuale de informatica de liceu si te pui pe treaba

| FanulMeu a răspuns (pentru suntserios):

Crezi ca pot recupera 4 ani de liceu in cateva luni?

| Ionut58282856 a răspuns:

Wellcode.ro