| sfo a întrebat:

Cine îmi recomandă un link referitor la cursuri de web design online pentru începători dar nu numai? Mulţumesc.

4 răspunsuri:
| Leandro a răspuns:

Poti sa incepi cu HTML-ul, limbajul web de baza. Apoi, poti sa incerci sa-ti faci un website free, cu www.ucoz.ro si sa inveti practic folosind un sistem de tipul asta. Multa Bafta!

| iulianr a răspuns:

Http://learncss.tutsplus.com/ (aici sunt doar cursuri de baza pentru HTML si CSS)

| sensesDelight a răspuns:

Am căutat pe internet și nu am găsit. Ai putea să-ți cumperi o carte despre web design, cum să-ți creezi o pagină web. Cartea te ia de la început și de asemenea crește nivelul de dificultate pe parcurs, deci ar fi mai ușor decât să înveți pe internet. Caută în librării, eu în Diverta am văzut multe cărți pentru WEB/PC, legate de această temă.
Baftă!

| MariusGeorgeTipa a răspuns:

Curs WebSite X5 care nu necesita nici o notiune de programare, creeaza layout responsive http://www.softedu.eu/web-design-x5.html sau daca vrei sa lucrezi in cod http://www.softedu.eu/dreamweaver-cc-html-5.html