| Xanthrel a întrebat:

Cine imi spune cum ma conectez la bluetooth la un laptop Toshiba Satellite c660! va rogggggg!

Răspuns Câştigător
| dorikut a răspuns:

Daca navigand la Start -> Control Panel -> Administrative Tools -> Computer Management -> Device Manager (din meniul din stanga), nu poti gasi niciun dispozitiv de tip bluetooth, va trebui sa descarci (si instalezi) driverele corespunzatoare de pe siteul producatorului.

http://www.csd.toshiba.com/

Deasemenea laptopul poate avea si un comutator special pentru activarea si dezactivarea functiei bluetooth. Pentru a descoperii daca acest comutator exista sau nu, te sfatuiesc sa cauti urmatorul simbol la nivelul inscriptiilor de pe notebook: http://stiri.it/imagini/bluetooth-logo.jpg

Succes!

3 răspunsuri:
| dorikut a răspuns:

@cosmiynel

Driverele pentru notebook-ul tau se gasesc pe siteul pentru Europa al celor de la Toshiba la urmatoarea adresa: http://eu.computers.toshiba-europe.com/innovation/download_drivers_bios.jsp

Product Type: Notebook
Family: Satellite
Product series: Satellite C Series
Short Model No: [il gasesti tu pe eticheta lipita pe spatele laptopului]

Softul de care ai nevoie se gaseste pe site sub denumirea "Bluetooth Monitor".

Bye-Bye! :-h

| Xanthrel explică:

Dorikut nu este modelul meu pe site-ul producatorului. Daca poti sa-mi spui unde pot gasi driverul in alte parte

| Alexe_Adrian_1992 a răspuns (pentru Xanthrel):

Http://www.mytoshiba.com.au/......l/download
aici vei gasi in mod sigur driverele pentru Toshiba satellite c660. de ai mi le-am luat si eu pe toate.