| RAY a întrebat:

Cine imi traduce mesajul asta? inseamna ca google nu va mai indexa nimic?

Adrese URL blocate Ultima descărcare Stare Acces la pagina de pornire
3 14.11.2013 200 (Succes) Accesul Googlebot la este blocat

Răspuns Câştigător
| RAY explică:

Google-bot - un program denumit web crawler ori robot de căutare care are rolul de a găsi şi colecta paginile web,
::: indexer - un program care sortează cuvintele găsite pe paginile colectate de google-bot şi le stochează într-o bază de date imensă;

4 răspunsuri:
| justyoung9 a răspuns:

It means that Google will not index any more?
Blocked URLs, The last download, Access status for the home page, The access to Googlebot is blocked

| RAY explică (pentru justyoung9):

Pe romaneste inseamna ca numai indeaza nimic?

| justyoung9 a răspuns (pentru RAY):

Nu,numai indexeaza nimic.Verbul "indeaza " nu exista in lb romana

| RAY explică (pentru justyoung9):

Scuze, ce e robot x ala, de ce numai indexseaza, n-am facut nimic rau

| RAY explică (pentru RAY):

Google-bot - un program denumit web crawler ori robot de căutare care are rolul de a găsi şi colecta paginile web,
::: indexer - un program care sortează cuvintele găsite pe paginile colectate de google-bot şi le stochează într-o bază de date imensă;