| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi zice pentru minecraft cum se face geamul si ce ornamente pot face pentru casa si cum (am tablouri, biblioteci, cufere si cam atat).

10 răspunsuri:
| Kanghu a răspuns:

Geam -> Nisip in cuptor.

Ornamente:

Scaun -> O scara si cu cate 1 sign in ambele parti
Masa -> Gard cu un presure table peste
Bec -> Gard legat de pe tavan cu 1 glowstone jos
Televizor -> Obsidian 2x3 cu glowstone pe langa si rafturi cu carti jos.

| shadovv a răspuns:

Tine totul de imaginatie. Bafta.

| Caracostea_Nicolae_1976 a răspuns:

Pentru geam iti trebuie un cuptor, la cuptor bagi lemn jos si sus bagi nisip si in partea din dreapta iese geamul.La ornamente este putin mai greu
Ai tablou da?
deci iti trebuie intai pistoane le bagi la crafting table pe toate patratele
si iese un televizor cu pistoane
Pentru un pistol daca te intereseaza se pune lemn ca la casca (armura)dar nu mai pui un cub

| Alexandru_Petrea_1992 a răspuns:

Gresit.
Geam- carbune in casuta de jos si nisip in casuta de sus
Scaun nu exista
Masa nu exista decat crafting table
Bec nu exista decat torta
si televizor nu exista straight face

| Fantomacugheare a răspuns:

Baga nisip in cuptor

| OneAnswer a răspuns:

Http://www.minecraft-crafting.net/ aici ar trebui sa gasesti cam tot ce poti crea pe minecraft trebuie doar sa apesi pe obiectul dorit si geamul se face in funance din nisip si lemn sau carbune ceva ce arde.

| iSteffy a răspuns:

Cool I just got a free Minecraft gift code at http://freeminecraftgiftcode.net

| AndreiHorvati a răspuns:

Geamul se face astfel :pui nisip in cuptor
Iar aici ai un site unde poti sa gasesti cum se crafteaza orice:http://www.minecraft-crafting.net/

| EzeQuielz a răspuns (pentru Alexandru_Petrea_1992):

Inprovizeaza straight face

| MeisRock a răspuns:

Salut! Pai sa vedem ca te ajut doar cu sticla ca nu stiu cum sa iti explic pentru decor.Asa,sticla:AI nevoie de mult sand sau depinde cata sticla vrei si carbune.Le pui in cuptor si gata.Si cu decorul ca sa iti explic mai in detaliat iti dau serverul asta de multiplayertonguelay.Minecraft-Romania.Com, intra pe creative si cauta pe cineva cu numele MeisRock (eu sunt) si iti explic cu sa faci. Sper ca te-am ajutat! happy