| RAY a întrebat:

Cine joaca gta 5 o intrebare, ati avut si windows 10 si windows 7 pe care windows se consuma mai putine resurce?

4 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Inainte jucam pe windows 7 si aveam destul de multe momente cand scadea la 60 de fps-uri. Mai ales cand ma plimbam prin oras cu viteza foarte mare.
Dar de 2 luni, de cand am windows 10, eu chiar nu am avut pic de lag sau drop frame.

Am auzit si prin alte parti ca windows 10 iti ofera un boost de fps-uri. Acum nu stiu. Oricum, daca-ti pui windows 10, poti sa revii la 7 fara nicio problema si raman aceleasi fisiere.

Tin minte ca atunci cand a aparut, mi l-am pus si eu (dar pe atunci aveam un laptop vai de mama lui). Si sincer nu am fost multumit de el, asa ca am ramas la 7. Dar acum pe PC-ul nou, sunt multumit de el si nu as mai vrea sa ma intorc la 7.

Cand joci gta, iti recomand sa inchizi programele nefolositoare.

| RAY explică (pentru Nemessys):

Acuma instalez forza horizon 3, da pai raman pe 10 atunci

| Polinco a răspuns:

Aici nu depinde de Windows, ci de PC. Daca ai un PC foarte bun nu v-a consuma mult, insa daca ai unu slab atunci v-a consuma mult.

| RAY explică (pentru Polinco):

Consuma destul de mult, am senzatia ca win 10 i cam place sa consume multe resurce