| anonim_4396 a întrebat:

Cine le mai are cu sistemele audio imi da niste recomandari pentru ascultat muzica in living?
Nu am buget fix ma gandeam sub 1000 de lei.
Mai demult am avut Genius 5005 si era praf la calitatea sunetului.
Un LG cu dvd mi-a placut mult desi era mic.
Si am mai avut Silvercrest 2.1 care bubuia desi era minuscul si avea claritatea suprinzatoare.
Nu stiu ce format e mai bun.
Ar fi soundbar tower 5.1 2.0 etc si chiar nu am idee.
Erau laudate microlab solo pe vremuri si Logitech z5500 dar sunt scumpe si ma gandeam ca au aparut modele mai bune intre timp.
Deci audiofilii va astept parerile.
Poate boxele monitor si subwoofer activ de sala sunt idei bune nu stiu astept pareri.
Nu vreau putere ca la nebuni ca nu mai am 18 ani, vreau claritate raport inalte-bas perfect.

Răspuns Câştigător
| BlackPixel a răspuns:

Salut!
Tin sa mentionez ca sistemul audio 5.1 este compatibil numai cu jocurile video, filmele si numai unele tipuri de formate audio (preinregistrate sub format 5.1).
Chit ca ai boxe format 5.1 sau 2.1, tot 2.1 se va auzi.
Cu toate astea:
V1: https://www.emag.ro/......EJF3DBBBM/

V2: https://www.emag.ro/......D5NRJBBBM/

| anonim_4396 explică (pentru BlackPixel):

Stiu ca tot stereo se aude muzica
Doar daca pun programe de efecte devine surround da se aude naspa
Am experimentat de mult astea
Dar cand sunt mai multi sateliti se aude mai frumos si merge woofer mai mare
Merci de raspuns cam la z5500 ma uit tot el a ramas campionul din ce vad
Speram ca au aparut mai bune intre timp

1 răspuns: