| mayXangel a întrebat:

Cine ma ajuta cu noul meu telefon? De curand mi-am achizitionat un iphone4 si nu stiu cum sa-l folosesc.Cum imi instalez jocuri, programe, etc? Urgent nevoie de sfaturi. A, si vreau sa stiu unele secrete din viata unui iphone4! mersi... dau funda pentru cel mai fain raspuns

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Jocurile ti le bagi de pe istore (direct de pe telefon) sau daca ai jailbreak la el poti sa bagi orice joc vrei, gratis, prin intermediul itunes (aplicatie PC). conectezi telul la pc cu usb-ul si dai dublu click pe aplicatia din pc, o sa ti-o bage in itunes, acolo te duci la devices (bara pe stanga, unde e telul) -> apps si dai sync. daca nu ai jailbreak poti baga pe el numai aplicatiile de pe istore (gratis sau platite, cum vrei)

1 răspuns:
| LaMLaMlaMa a răspuns:

Jocuri si aplicatii le poti lua din iTunes, o aplicatie pentru PC, pe care o poti downloada de pe www.apple.com, sau din App Store, pe care il gasesti in meniu, dar la care necesita cont.

Te mai poti folosi si de instructiunile primite odata cu accesorile si cutia.

Apropo, iti pot recomanda o aplicatie cu Tips-uri pentru iPhone.

Poti cauta Tips la Search, de pe App Store.

Bafta!