| ZoLd a întrebat:

Cine ma ajuta sa instalez si eu miui 8 pe xiaomi mi4c
link http://en.miui.com/download-293.html
pe aceta vreau sa-l instalez dar habar nu am cum

funda!

Răspuns Câştigător
| Laurentiu340 a răspuns:

Esti sigur ca vrei sa faci asta in cazul in care nu iti iese upgrade-ul bine e posibil sa ramai fara Android pe telefon si nu mai ai ce sa faci cu el dupa e un proces destul de complicat daca nu esti atent te alegi cu o caramida in loc de telefon, asta daca vrei totusi sa faci update si ai tot ce iti trebuie iti sugerez sa dai prima data un reset la telefon la setarile din fabrica, apoi descarci imaginea rom a telefonului iei un cablu usb si o copiezi in telefon cu pc-ul apoi deschizi aplicatia updater si alegi acolo unde sunt punctele alea 3 choose update package selectezi imaginea rom (de forma zip de ex: miuimi4c.zip probabil o sa fie update.zip) apesi pe ea si procesul va incepe SUB NICI O FORMA SA NU INTRERUPI PROCESUL DE UPDATE si sa ai bateria incarcata bine, bafta omule happywinking

| ZoLd explică (pentru Laurentiu340):

Am reusit pana la urma, cu un proces aproaope cum l-ai descris tu, totusi mersi oricum.
Totul a mers perfect acum am miui8, 5 si Android 7.0

| Laurentiu340 a răspuns (pentru ZoLd):

Ma bucur foarte mult ca ai reusit sa rezolvi cu multa atentie si indemanare ti-a iesit ca la carte, multumesc pentru fundawinking