| palpAbil1real a întrebat:

Cine ma face sa inteleg mai bine ce este, ce face si cum sa folosesti bitcoins

5 răspunsuri:
| DenisaElena1 a răspuns:

Construcția monedei bitcoin permite deținerea și transferul anonim de valoare. Bitcoinii pot fi salvați pe un computer personal sub forma unu fișier portofel sau pot fi stocați cu un serviciu de portofel a unei terțe părți, iar în ambele cazuri bitcoinii pot fi trimiși prin intermediul internetului oricărei persoane cu o adresă bitcoin.

| stlucian a răspuns:

Vezi aici:

http://videotutorial.ro/......ial-video/

ceva mai jos ai si video.

| CinevaNou a răspuns:

Sunt o mare teapa.

| Mihail2020 a răspuns:

Castigi foarte bine din aceasta Moneda.
Moneda Bitcoin este o moneda virtuala care nu apartine niciunei banci.
Iar comisioanele sunt 0%.
Castigi acesti Bitcoin din Minerit adica o sa zici tu.
Decriptare informatii mai exact, tu decriptezi o gramada de informatii si obtii Bitcoin ca rasplata.

Dar nu te sfatuiesc sa mineresti Bitcoin cu placa de baza ca ti-o arzi mai ales ca dificultatea a crescut foarte mult.

| ElaIliesi a răspuns:

A devenit mai discutat subiectul dar tot nu se gasesc articole clare, pentru cei incepatori in domeniu. Voi incerca sa creez un ghid, intre timp poti citi acest articol: http://www.elailiesi.ro/2017/12/merita-sa-investesti-in-bitcoin.html