| nikname a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine sa imi spuna de cati biti este aceasta placa video Intel(R) Q35 Express Chipset Family Intel(R) GMA 3100?

Răspuns Câştigător
| tr3ig a răspuns:

Este o placa video integrata, care se afla pe laptopuri si care nu are nici un bitwinking isi trage rami din ramii calculatorului, si poate trage pana la valoare de 1Gb dar la nivelul minim pentru absolut orice faci tu ( ca sa intelegi mai bine daca tu joci un joc care cere la maxim 512 mb pe video si la minim 128, automat placa v-a trage 128 si nu ai ce sa ii faci, asa sunt setate). sper ca iti fusei de ajutor.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aceasta placa este integrata in placa de baza. Am gasit ca ar putea functiona pana la 1 Gb dar latimea de banda (exprimata in biti) nu se gaseste nicaieri. M-am uitat si pe siteul oficial al Intel.