| anika32 a întrebat:

Cine poate sa-mi descrie cartea cei trei muschetari? Funda : X

Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

Pai cea mai tare faza din tot romanul este ca cei trei muschetari erau de fapt 4, din momentul in care li s-a alaturat D'artagnan. Dar e pacat sa-ti stricam placerea de a trece prin emotiile transmise prin stilou de autor.
Iti recomand cu drag sa o citesti. N-o sa-ti para rau.
Succeswinking

6 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

De ce nu cititi, nu stiu. Habar nu aveti cat pierdeti.

| CapitanuSemafor a răspuns:

E cu trei muschetari care fac chestii apoi se termina cartea laughing

| AlexSM86 a răspuns:

E dreptunghiulara, cu coperta neagra pe care apare cardinalul Richelieu.in spatele lui se vede un foc. Are 716 pagini si costa 28 de lei. Pentru detalii citeste-o, ia-ti audiobook, citeste un rezumat sau uita-te la film si terminati cu intrebarile astea.

| Adry05 a răspuns:

Bună!
Uite aici un rezumat mai complet:
http://www.referat.ro/referate/Cei_trei_muschetari_8083.html
O zi bună!

| strawberry03 a răspuns:

Eu in acest moment citesc cartealaughing nu am terminat`o dar iti pot sp cate ceva. D`Artagnan este personajul principal si la inceput el porneste singur intr-o calatorie la Paris cu o scrisoare pentru dl de Treville. Scrisoarea ii este furata si cat timp il cauta pe hot ajunge la castelul lui de Treville unde ii cunoaste si pe ceilalti muschetari Porthos, Aramis care vrea sa devina popa si Athos. La inceput fiecare il provoaca separat pe d`Artagnan la un duel iar cand se intalnesc toti se imprietenesc si sunt nedespartiti, merg peste tot impreuna si fac totul impreuna. Vei afla mai multe daca citesti, cartea te tine mult in suspans, eu o adorlove struck si e plina de umor. Merita citita!