| Roxanne20 a întrebat:

Cine se pricepe sa lucreze in word 2007?
Am de facut un tabel si nu stiu cum sa tastez semnul mai mic sau egal... Am gasit articolul asta http://www.sfatuiala.ro/......atura.html unde explica, dar nu se potriveste codul:((. Stie careva care este codul? Nu am timp sa le incerc pe toate la rand:(.

Răspuns Câştigător
| BackAgain a răspuns:

Deschizi un fisier. Sus ai Home, Insert, Page Layout, References, Mailings, Review si View. Eu am meniul in engleza, dar ordinea e tot aia indiferent de limba. Dai la Insert, apoi la Symbol (e ultimul din drepta) si alegi More symbols. O sa-ti deschida o fereastra mai mica. La Subset, alegi "Mathematical Operators" si il cauti in lista. Poti si fara Subset, dar o sa-ti ia mai mult pana dai de el.

Insert -> Symbols -> More symbols -> Subset: Mathematical Operators.

| Roxanne20 explică (pentru BackAgain):

Multumesc foarte mult pentru raspuns, am reusit din prima.

1 răspuns: