| RAY a întrebat:

Cine stie ce e si cu eroarea asta power supply failure?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasă-mă să îți explic tehnic ce se întâmplă: performanța unui computer este proporțională cu consumul său de energie. Setând la înaltă performanță, componentele tale consumă mai mult curent, dar este în continuare un consum de tip stock, adică in valori pentru care componentele au fost concepute să funcționeze la capacitate normală. Întrebarea mea este se mai întâmplă și alte chestii în afară de asta?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înseamnă că sursa cedează. Sau poate sursa ta nu este destul de puternică să facă față la cererea componentelor din PC. Ori schimbi sursa, ori scoți sau reduci overclockul dacă ai.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Faza a fost asa ca am schimbat planul de baterie la inalta perfomanta si mi-a dat chestia aia de doua ori ce sa schimb il returnez l-am cumparat de 3 zile, primul l-am returnat a doua zi ca nu se incarca cred ca asta urmeaza, am un Lenovo ideea pead 700 gta 5 pe full hd are 40-35 fps, faza e ca pe baterie s-a intamplat chestia aia

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da, asta e, bateria nu face față. Din moment ce ai setat înaltă performanță din Windows și nu ai făcut overclock, nu e normal să facă așa. Returnează-l.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Man nu i-am facut nimic era pe baterie l-am schimbat pe inalta perfomanta ca pe baterie sacada pe gta 5 find pe planul echilibru, sa vad daca mai face asa o sal returnez

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Momentan vad ca nu, man am dat o caruta de banii pe el 40 de milioane, am un pc vechi si numi facea asa ceva

http://www.emag.ro/......D0KJQ2BBM/

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

La banii ăștia n-are voie să se plângă: ar trebui să-ți spele și vasele. Dar eu personal te sfătuiesc ca pentru gaming să iei desktop. Îmi amintesc că am văzut la un youtuber străin că cică merită mai mult să iei un desktop de gaming alături de un laptop ieftin.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, dar eu l-am luat pentru gaming ocazional, un desktop comsuna si curent mai mult si nu e portabil, in caz de mutare nu il pot lua cu mine in Germania

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Lasă-mă să îți explic tehnic ce se întâmplă: performanța unui computer este proporțională cu consumul său de energie. Setând la înaltă performanță, componentele tale consumă mai mult curent, dar este în continuare un consum de tip stock, adică in valori pentru care componentele au fost concepute să funcționeze la capacitate normală. Întrebarea mea este se mai întâmplă și alte chestii în afară de asta?

| rep a răspuns:

Power suplly failure eu cred ca e defect acel gadget sau ce o fi avand tu...