| CriCri a întrebat:

Cine stie cum imi pot face? Nu stiu daca e ceva de reparat...Ca sa va povestesc: aseara a reinstalat tata windowsul si acum in loc de z imi face y si viceversa.Si ce ma enerveaza cel mai tare? Faptul ca nu gasesc aronul ( @ ) si ma enerveaza al culme.Astazi l-am cerut pe mess la cineva si am dat copy-paste ca sa por sa ma loghez pe TPU.Cum pot remedia situatia asta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca a fost setata limba romana si atunci se schimba unele taste. Trebuie sa setezi limba engleza si se poate face in 2 feluri: 1. Daca apare limba in taskbar(bara de jos) si este RO dai clic pe ea si setezi EN. 2. Daca nu apare intri prin Start/Control Panel/Regional and Language Options/Advanced si de la Select a language... selectezi English(United States) si dai OK. Succes si numai bine!

5 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Încearcă ctrl dreapta+shift dreapta. Vezi pe urmă. Ţi s-a schimbat maparea la tastatură şi cel mai probabil o ai în română, combinaţia aia de taste s-ar putea s-o readucă pe cea normală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai tastatura in limba romana setata. Du-te in controlPanel-regional settings-languages si selecteaza engleza, si totul va fi ca inainte

| alexutsuuu a răspuns:

Am avut si eu problema asta pana am descoperit ca @ se face cu ALT din dreapta +V.Sau ca sa remedieyi problema acolo jos langa bara de instrumente (dreapta jos)ai Ro si En. Probabil la tine e Ro...si asta e tu da pe En si se va rezolva totul.

| Madalin a răspuns:

Pai jos la bara de meniu unde sunt programele trebuie sa fie un ''en'' sau "ro" dai acolo si pui pe limba engleza si gata. sper ca te-am ajutat. funda plzz

| LoveToHate a răspuns:

Din bara de jos trece-l in limba engleza. Calculatorul bineinteles.