| alice25 a întrebat:

Cine stie cum sa imi activez netu pe laptop? adica bag firu` in el si dupa ce ii fac ca sa mearga netu? dau fundita :*

4 răspunsuri:
| winer98 a răspuns:

Daca e modem instalez software care vine cu modemul sau daca e pe placa de retea instaleza driverele de pot ajuta mai detaliat daca imi zici mai multe detalii.

| alice25 explică (pentru winer98):

Este internet obisnuit, prin fir, si pe laptop am windows 7 si cand incerc sa-mi activez netu` nu merge, insa pe calculator merge, ce pot face?

| Andreea_Irina_1993 a răspuns:

Depinde prin ce ai netul k netul prin cablu nu merge doar daca ai bagt firul trebuie sa suni la dispeceratul netului si sa iti spuna de acolo ce trebuie sa activezi

| Ownagee a răspuns:

Pai fii mai explicita ai modem? daca da, tragi firu' direct de la modem in pc cu fir cum ai precizat, ar trebui sa-ti mearga imediat in caz contrariu iti trebuie driverele, ar trebui sa le ai pe un cd cand ai cumparat laptopu' le instalezi dai rr la pc si merge fara probleme sper ca ti'am fost de ajutor