| levitht a întrebat:

Cine stie cum se poate baga android 4.4 pe Samsung galaxy grand neo?

Răspuns Câştigător
| Calvin199s5 a răspuns:

Nu încerca să faci upgrade android la telefon, îl vei strica și nici în service no sa ți-l mai facă. Îți spun din propria experienta și dacă ți-l face. o sa meargă vai de capul lui. FUNDA?

1 răspuns:
| Admunssen a răspuns:

Android 4.4, KitKat nu mai permite exploatarea cartelei SD! Nici macar salvarea fotografiilor facute cu camera telefonului. Iti permite sa faci o copie a lor pe SD doar. De programe instalate nici nu mai poate fi vorba. Deasemeni nu-l mai poti "convinge" sa vada SD ca pe o "prelungire a memoriei interne. Daca vrei sa ai ceva pe SD, ai posibilitatea sa le transferi doar prin USB din PC. Astazi am patit asta. Exista un fisier totusi in care trebuie scrise extensiile acceptate de Android sa poata fi depozitate sau exploatate de pe SD. Dar nu va aruncati.