| I3runeTT a întrebat:

Cine stie de ce cand intru pe youtube sau pe alte siteuri ce contin un videoclip m-i se da restart mereu ...am problema asta de mult timp.Am reinstalat si windowsul dar degeaba si cateodata inainte sa se stinga imi apare ecranu albastru si scrie deva de "physihical memory"sau asa ceva si nu stiu ce sa-i mai fac.Ma poate ajuta cineva va rog!

Răspuns Câştigător
| tteo92 a răspuns:

Salut!
Problema ta, destul de intalnita.
Problema vine de la drive neinatalate cum trebuie, lasand la o parte trojeni si alte prostii.
Mai intai trebuie sa dezinstalezi tot ce apartine de driver-ul de la placa video.
Sters cu iobit uninstaller, apoi descarca de aici http://kat.ph/driver-robot-updates-drivers-duh-t5319651.html programul este usor de folosit, nu ramane decat sa te inregistrezi, sa dai start scan apoi iti descarca singur driverele si dai instal.
Daca iti ti se mai inchide apoi, inseamna ca este slabita placa video.
Daca nu se inchide, continuii.
Decuplezi pc-ul de la reteaua electrica si Faci un reset la bios, plus o schimbare de ram intre ei (de ex> daca ai 2 placute ram in pc, scoti o placuta de ram si o pui in slotul acelelatei placute de ram, si invers).
Apoi faci resetul la bios, te uiti pe placa de baza, si o sa vezi o baterie mica intr-un slot, o scoti de acol si o ti asa pentru 5 minute, apoi o reintroduci napoi in aceas pozitie si aprinzi pc-ul.
Mai ramane la aprinderea pc-ului sa instalezi programul speccy si sa te uiti cu el daca iti merg toti ramii bine.
Asta e tot.
Bafta!

| I3runeTT explică (pentru tteo92):

Nu imi merge acel program Driver Robot l-am instalat de pe mai multe siteuri si cand intru in el imi apare doar casuta aia de incarcare si dupa aia imi iese si nu se intampla nimic...

| I3runeTT explică (pentru tteo92):

Sau trebuie sa fiu logat pe site ca daca este asa..nu am facut-o deoarece siteul nu mergea dupa ce scriam datele si dadeam inregistrare imi aparea ceva cu site blocked probabil nu merge pagina momentan

| I3runeTT explică (pentru tteo92):

Bun acum m-am si logat si cand dau downlaod pe program tot asa nu imi apare nimic...nu se intampla nimic

| tteo92 a răspuns (pentru I3runeTT):

Trebuie sa te conectezi la net ca sa poti descarca driver-ul.
Da-mi id-u tau sa iti fac eu daca vrei,

| tteo92 a răspuns (pentru I3runeTT):

Despre ce site vorbesti, eu nu stiu ce program ai descarcat tu dar nu ai descarcat versiunea care ti-am zis eu.
Programu care ti-am zis eu iti descarca singur.

| I3runeTT explică (pentru tteo92):

Mihai_nr1_2008 e ID meu

7 răspunsuri:
| CRPL a răspuns:

Mai completeaza niste RAM.