| RAY a întrebat:

Cine stie sa scimbe componente pe laptop?

13 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Eu. Ce problema ai?

| RAY explică (pentru Jipa95):

Ce componente sti sa adaugi?

| Jipa95 a răspuns (pentru RAY):

Hdd, rami, procesor, placa de baza, orice.

| RaduTN a răspuns (pentru Jipa95):

Acuma depinde şi de laptop, sunt unele laptop-uri la care nu le poţi schimba procesorul.

| RAY explică (pentru Jipa95):

Cum ai invatat?

| Jipa95 a răspuns (pentru RaduTN):

Crede-ma ca stiu si eu pe ce laptop poti face un upgrade de cpu si pe un laptop care nu poti. Am generalizat.

| RAY explică (pentru RaduTN):

Da si placa video, audio, retea sunt integrate in placa de baza

| Jipa95 a răspuns (pentru RAY):

Cum am invatat? Pai mi-am luat intr-o zi si eu un laptop. in timp a inceput sa se miste din ce in ce mai greu pana am zis ca este nevoie de mai multa memorie ram, respectiv un ssd. L-am desfacut, si le-am inlocuit. Si de praf l-am curatat tot singur, l-am desfacut din toate incheieturile. Am invatat singur fara sa urmaresc vreun tutorial pe net sau alte chestii.

| RaduTN a răspuns (pentru Jipa95):

Trebuia să-i menţionezi că îşi face speranţe după.

| RAY explică (pentru Jipa95):

Da si la alti faci reparati sau doar tie?

| Jipa95 a răspuns (pentru RAY):

Si la altii happy
usor usor am devenit cunoscut in zona in care locuiesc eu, tot mai multi oameni vin cu pc-urile sau laptopul la mine sa le reinstalez windows-ul sau sa le fac un upgrade de componente.
Tocmai astazi mi-au venit 3 componente pentru cineva, le-am montat, si am castigat 50 lei. Per total intr-o luna castig in jur de 4-500 lei, fara exagerare.
Pe viitor ma gandesc sa-mi deschid un service happy

| RaduTN a răspuns (pentru Jipa95):

Fă-ţi un site.Aşa vei avea mai mulţi clienţi, nu doar vecinii tăi.

| RAY explică (pentru Jipa95):

Ma bucur, si eu instalez windows, dar partea hardware ma tenteaza adica sunt curios, acuma am desktop