| stuffhappens a întrebat:

Cine stie un program care instaleaza toate programele necesare, sa zicem dupa ce reinstalezi windows. Sa le instaleze el singur pe toate, sa nu mai stai tu sa le instalez unu dupa altul de ex firefox, yahoo mess, word etc.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Foloseste Ninite online! Ninite este un serviciu online cu care poti instala in 4 pasi simpli toate programele necesare dupa o reinstalare de windows!
1. aceseaza site-ul aici http://ninite.com/
2. Alege /bifeaza programele pe care doresti sa le instalezi
3. Apasa butonul Get Installer ->de jos
4. Odata deschis installer-ul va instala programele selectate!
Ai vazut ce usor? Bafta!

3 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Nu exista asa ceva.
Funda?happy

| Scherimuvi a răspuns:

Cred ca nu exista asa ceva
dar de ce nu le descarci tu nu stii sa instalezi sau nu stii cam ce programe iti trebuie pentru calculator
iti sun eu programele care iti trebuie pentru calculator
in primul rand eu iti spun sa dezinstalezi explorar
ca nu e bun de nimic
acum programele
Adobe flash player-pentru ca sa vezi filmulete pe you tube
Adobe flash player x si asta tot la fel
Firefox-pentru cautarea pe internet
revounistaler-pentru ca cand dezinstalezi un program iti mai ramane niste prostii de la programul acela siti ingreuneaza calculatorul in schimb acest program iti sterge de tot programul fara sa lase nimic in urma
un antivirus care iti place tie eu til recoman pe AVIRA este foarte bun mai ales pentru jocuri si internet iti depisteaza orce virus crede-ma
yahoo mesenger-pentru ca sa vorbesti cu prieteni
WINRAR- pentru extragerea unui fisier
CCLEANER-pentru ca sati stearga toate problemele din calculator
Winamp-pentru sa asculti muzica
Gom player-pentru vizionare unor filme
Nero-pentru ca sa faci un cd sa dvd
Daemon tols-pentru ca sa montez un joc sau o imagine cand este ISO
Adobe reader -pentru deschidere pdf-urilor
si cam atat am eu instalat in calculator si imi merge calculatorul de minune
paa

| Dudah a răspuns:

Depinde de windows. daca ai la "control panel" ceva de genu' "creează o copie de rezerva a fișierelor" sau la antivirus poți sa ai aceasta opțiune.
Pune-le pur și simplu pe un CD și le instalezi imediat, pentru ca nu mai trebuie sa le descarci.